KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 12664352
nr 1266 4352
Georg Pauli
(1855-1935), Sverige
Akvarell, Monogramsignerad, medelhavsby, 23,5x29 cm
Georg Pauli, svensk målare född 1855 i Jönköping, död 1935 i Stockholm.
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.000 kr
måndag 29 juli 2019
kl 19:36:37
29/7 19:17:20
Georg Pauli
Läs mer om Georg Pauli